ROZDĚLENÍ LEKCÍ

  • Aqua aerobic v přechodné vodě

V přechodné vodě, kde se pohybujeme v hloubce po prsa, lze všechny prvky provádět v poloze rebound tzn. „vyskakování z vody“, klademe důraz na odraz ode dna nebo v poloze neutrál, kdy provádíme prvky bez odrazu, ramena jsou většinou pod vodou. Toto cvičení je tedy vhodné pro většinu z nás. Do programu zařazujeme kombinace cvičebních sestav s aerobním charakterem. V posilovací části využíváme vodní pomůcky pro zvýšení účinnosti a intenzity cvičení - rukavice, činky, nudle, odporové pomůcky.

 

  • Aqua aerobic v hluboké vodě

Při cvičení se nedotýkáme dna, nedochází tak k žádným nárazům, otřesům a doskokům. Tělo musí být zpevněné (zejména břišní, hýžďové svaly). V hluboké vodě jsou kladeny větší nároky na koordinaci a schopnost udržet rovnováhu.
Patří mezi nejintenzivnější ze všech druhů aqua aerobicu. Je nutné použití pomůcek pro nadnášení,  jako stabilizační a nadlehčovací pomůcky v našich hodinách používáme vodní pásy nebo nudle. Pohyby rukou (osmičkový pohyb rukama) umožňují správné držení těla v průběhu cvičení, udržení rovnováhy i pohyb těla určitým směrem. Tímto cvičením se šetří klouby dolních končetin.